Stabilizacja gruntu Katowice

Stabilizacja gruntu w Katowicach

Naszym Klientom z Katowic i okolic oferujemy usługi związane ze skuteczną, profesjonalną stabilizacją gruntu, polegającą na mieszaniu go z odpowiednio dobranym spoiwem. Umożliwia to uzyskanie znacznie ulepszonego podłoża, jak również przygotowanie podbudowy pomocniczej i zasadniczej.

Tak rozumiane wzmacnianie podłoży spoiwem poprzedza mnóstwo inwestycji, przede wszystkim tych drogowych. Nasi specjaliści dysponują ogromną wiedzą i wieloletnim doświadczenie, dlatego w każdej sytuacji są w stanie dobrać optymalne rozwiązania, gwarantujące uzyskanie stosownych parametrów wytrzymałościowych.

Stabilizacja gruntu w Katowicach spoiwami hydraulicznymi i wapnem

Nigdy nie wybieramy dróg na skróty, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że podjęte decyzje na etapie stabilizacji mają wpływ na późniejszą jakość gruntu. Ta z kolei decyduje o powodzeniu wszelkich inwestycji. Mając to na uwadze, przed zaproponowaniem konkretnych rozwiązań przeprowadzamy dokładną analizę, za sprawą której jesteśmy w stanie zapoznać się między innymi ze specyfiką terenu. Sprawia to, że ulepszanie podłoży w naszym wykonaniu zawsze pozwala uzyskać wysoką trwałość i stabilizację gruntu.

Z czego korzystamy? W naszej ofercie znajduje się między innymi izolacja gruntu spoiwami hydraulicznymi, w ramach której stosowane są materiały sypkie. Zdecydowanie najpopularniejszym z nich jest cement, który w znaczący sposób zwiększa jakość gruntu, uodparniając go przy tym pod względem mechanicznym, a także na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych.

Stabilizacja gruntu cementem nie jest jednak jedynym rozwiązaniem proponowanym przez firmę Eko Grand. Wzmacnianie możemy przeprowadzić też z użyciem żużlu, popiołu, jak również specjalnych spoiw, na przykład drogowych. Dobierane są one w taki sposób, aby przygotowywana droga mogła posłużyć przez bardzo długi czas.

Cały proces może odbyć się ponadto przy użyciu wapna bądź dodatków hydrofobowych. W ten sposób teren jest lepiej chroniony przed wpływem wilgoci. Stabilizacja gruntu w Katowicach zawsze przeprowadzamy z użyciem optymalnych rozwiązań, dopasowanych do specyfiki terenu oraz przyszłej inwestycji.

Stabilizacja gruntu rodzimego ze specjalistami

Wykorzystanie najlepszych dostępnych materiałów, a także nowoczesnego sprzętu przekłada się na doskonałe efekty w postaci mocnego gruntu, odpornego na wpływ czynników zewnętrznych. W ramach naszej oferty, wykonujemy rozsypywanie spoiwa na miejscu (in situ). Opracowujemy też mieszanki w sposób stacjonarny (in place). Zajmujemy się stabilizacją gruntu w Katowicach, a także w takich miastach jak Mikołów, Siemianowice Śląskie i Ruda Śląska.