Usługi saperskie Katowice

Rozbiórki saperskie w Katowicach

Realizacja różnego rodzaju inwestycji drogowych i budowlanych często wymaga pozbycia się starych konstrukcji – domów, magazynów, hal przemysłowych etc. Żeby uniknąć ewentualnych opóźnień i niepotrzebnych wydatków, rozbiórka powinna przebiegać w sposób jak najsprawniejszy. Firma Eko Grand przeprowadza wyburzenia metodą wysadzeniową – umożliwia ona szybkie zrównanie z ziemią budynków oraz przejście do dalszych prac porządkowych, którymi również się zajmujemy.

Co ważne, stosowane przez nas metody i materiały wybuchowe pozwalają nam na realizację działań w różnych miejscach i warunkach. Także wszędzie tam, gdzie położenie wyburzanej konstrukcji utrudnia użycie innych sposobów. Jednocześnie gwarantujemy zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa. Dysponujemy niezbędnymi pozwoleniami i certyfikatami, które uprawniają nas do wykonywania podobnych działań.

Prace saperskie w Katowicach – wyłącznie sprawdzone metody

Wszystkie lata obecności na rynku umożliwiły nam stworzenie procedur, na podstawie których podchodzimy do każdego zlecenia. Zanim dojdzie do rozbiórki, zajmujemy się szczegółową analizą zarówno budynku przeznaczonego do wyburzenia, jak i miejsca, w którym się znajduje. Pozwala nam to na:

  • zaplanowanie niezbędnych robót,
  • dobór właściwych ładunków i ich rozstawienie,
  • zabezpieczenie terenu,
  • wskazanie strefy zagrożenia i zminimalizowanie wpływu fali uderzeniowej na otoczenie.

Z pracą wybuchową nie ma żartów, dlatego najlepiej zlecać ją specjalistom z doświadczeniem i właściwymi kompetencjami. Nasza firma spełnia wszystkie te kryteria.

Rozbiórki metodą strzałową – dlaczego warto?

Wykorzystanie ładunków wybuchowych zapewnia bardzo wysoką precyzję wyburzania. Znacząco skraca również czas, zwłaszcza w porównaniu z robotami ręcznymi czy też z użyciem niewielkich młotów, nożyc i koparek.

To jednak nie koniec. Wyburzenia metodą minserską to dobry sposób na optymalizację kosztów, a także pozbycie się wielu przeszkód naturalnych, które utrudniają finalizację inwestycji (lód, skały etc.). Jeśli wszystko to zostanie wykonane w sposób prawidłowy, z użyciem dobrze dobranych ładunków, ekipa porządkowa będzie w stanie błyskawicznie przejść do segregacji i utylizacji gruzu, wyrównywania terenu, wzmacniania gruntu, jak również innych działań mających na celu zakończenie przygotowań do inwestycji.

Realizujemy rozbiórki saperskie w Katowicach, a także w wielu innych miastach. Działamy między innymi w takich lokalizacjach jak Mikołów, Siemianowice Śląskie czy Ruda Śląska. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i do kontaktu z nami. Nasi fachowcy zaproponują optymalne rozwiązane, przedstawia wszelkie sposoby na szybkie zakończenie prac rozbiórkowych.